Ense Kılları Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?
15 Mayıs 2024 Çarşamba

Ense Kılları Özellikleri ve Faydaları Nelerdir?

Ense kılları, özellikle erkeklerin baş belasıdır. Ense kılları ilk tıraş olunduğu dönemlerde berberlerin tüy olsun olmasın ense bölgesine jilet vurmasından dolayı gürleşmektedir. Saçı kestirdikten 2 hafta kadar sonra ense kılları tekrar ortaya çıkmaya başlar ve sanki tıraş olunmamış gibi bir görüntü oluşturur. Ense kıllarından kurtulmak için çeşitli yöntemler uygulanabilir. İki haftada bir berbere gidilip, jilet ya da makine ile kestirilebilirler. Daha etkili yöntemler arayanlar ağda yaptırabilir; fakat bu biraz acı veren bir yöntem olacaktır. En etkili yöntem şüphesiz lazer epilasyon olacaktır. 6 ya da 7 seansta %90 oranında azalmalar görülmektedir. Çünkü tüyler koyu olduğu için daha etkili ve hızlı sonuç alınabilir. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta, lazer cihazının vuruş yaptığı noktada aktif olmayan tüylerinde canlanması olacaktır. Eğer tedavi yarım bırakılırsa daha çok tüy ile baş başa kalabilirsiniz, bu nedenle tedaviye devam edilmelidir.

Ense kıllarını uzatarak örgü örmekte farklı bir saç modeli ortaya çıkartabilir ya da farklı renklere boyamak. Ensedeki kılların ortadan bir kısmını aldırırsınız. Yanları uzatıp marjinal bir saç yapısına kavuşabilirsiniz. Buda beğenmediğimiz ense kıllarının faydalı olabilecek yönü. Bayanlarda saçlar genelde uzun olduğu için böyle bir sıkıntı yoktur. Saçlarını topladıkları zaman olay değişir tabi. Ense kılları hemen ortaya çıkar. Sarışın bayanlarda o kadar dikkat çekmez fakat esmerler de rahatsız edici olabilir. Onlarda iğneli epilasyon ile tamamen ense kıllarından kurtulabilirler. Bayanlarda da erkek saçı şeklinde modeller yapanlar mevcut. Onlar bu modeli yaparken zaten tedbirini almıştır. Özellikle çocukları ile berbere giden anne babalara tavsiyem enselerine jiletle müdahale edilmemesi olacak.

Ense kılları aslında saç yapımızın bir parçasıdır. Sadece saça göre fazla uzamadığı için kıvrımlı bir hal alır. Erkekler bazen kendi aralarında ense kılları uzadığında merinos koyunu gibi olmuşsun derler. Kadınlar ise erkeklere göre daha bakımlı olduklarından böyle bir geyik yapılmadan o bölgeye müdahale ederler. Yazımızı berberlerin saç tıraşından sonraki klasik bir sorusu ile bitirelim. ' - Enseyi usturayla mı alayım yoksa makine ile mi?'

Ense Kılları Yorumları

İlk yorumu siz yapmak istermisiniz?

Yorum Yap

şifre

Çok Okunanlar

Haber Bülteni

Popüler İçerik

Ensede Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Ensede Yağ Bezesi Belirtileri ve Tedavisi

Ense Terlemesi Belirtileri ve Tedavisi

Ense Terlemesi Belirtileri ve Tedavisi

Ense Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Ense Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Boyun ve Ense Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Boyun ve Ense Ağrısı Belirtileri ve Tedavisi

Ense Sertliği Belirtileri ve Tedavisi

Ense Sertliği Belirtileri ve Tedavisi